Filament. Így hívják azt a LED égőt, amely kinézetre teljesen megegyezik a hagyományos izzók formájával, és a foglalat miatt sem kell aggódnunk - ahogy a korábbi LED-eknél sem kellett. A LED izzókat ugyanis úgy alkották meg, hogy gondoltak a minél egyszerűbb ledesítésre: a leggyakoribb foglalatok (pl. E24, E14) ugyanúgy megtalálhatóak, mint a körte-, vagy gyertyaformák, így látszólag semmi különbséget nem fedezhetünk fel. Az ugyanis csak a LED technológiában keresendő, mivel csak az élettartamban és a fogyasztásban érhető tetten igazán, ott azonban jelentősen.
Ez az új generációs LED a COB (Chip on Board) LED továbbfejlesztett verziója, amit COG-nak, azaz Chip on Glassnak nevezünk.
A lényegi különbség abban keresendő, hogy míg az általános eljárás szerint a chipeket fektetve helyezik a fém felületre, itt üveg oszlopokra helyezik, majd foszforral vonják be. Ezek a különálló szálak olyanok, mintha izzószálak lennének, az elrendezésüknek köszönhetően viszont a 360 fokos vetítési szöget is elérik.
A korábban elterjedt körte formájú LED-ek egyik hátránya az volt, hogy 120-150 fokban szórták a fényt, tehát a foglalat, a menet felé kevésbé. Itt éppen fordítva van, a COG LED oldalra nagyobb százalékban terít, viszont a csúcsán kisebb a fényerő.
A LED szálak függőlegesen állnak, viszont a dőlésszög változtatásával a gyártóknak lehetőségük van irányítani a fényt. Ha a szálak közelebb állnak a LED izzó sugarához akkor oldal irányban erősebb a fény, ha nagyobb szöget zár be akkor hosszanti irányban erősebb a megvilágítás.
A LED-ek hűtéséről a búra alatti töltőgáz gondoskodik, így a hagyományos égő magas hőleadását nyugodtan elfelejthetjük, itt ugyanis megspóroljuk hő formájában leadott energia árát. Mindazonáltal a foglalat, a színhőmérséklet, a kialakítás és a forma mind-mind a hagyományos égőt idézi, ezért változást egyáltalán nem érzékelünk, csak akkor, ha megkapjuk a villanyszámlát. Ez a változás azonban talán mindenkinél belefér.